Morenda mítink Brno 23.4.2022

24.04.2022

Máme za sebou první venkovní závody na dráze a já s velkou radostí konstatuji, že naše výprava atletů z přípravek a žactva byla více než úspěšná. Svědčí o tom nejen 9 medajlí, které jsme přivezli domů, ale také mnoho krásných osobních rekordů. O úspěchu naší výpravy také svědčí rekord mítinku a zároveň rekord našeho oddílu, o který se postaral Vojta Homola ve skoku vysokém starších žáků a to krásným výkonem 180 cm. A kdo byli ti další medajlisté? V kategorii přípravek to byli Zorka Potůčková ve vrhu koulí 1. místo výkonem 5,97m, Samuel Kos ve vrhu koulí 2. místo výkonem 7,13m, Barča Bulová ve skoku dalekém 2. místo výkonem 3,46m. V kategorii žactva se na stupně vítězů probojovali Vojta Homola ve skoku vysokém 1. místo výkonem 180 cm a ve skoku dalekém 2. místo výkonem 5,17m, Adriana Dlapalová ve soku vysokém 1. místo výkonem 143 cm, Amálie Pekaříková ve skoku vysokém 3. místo výkonem 130 cm, Emma Mwanyolo v běhu na 60m výkonem 8,34s a José Armando Růžička ve vrhu koulí 3. místo výkonem 8,75m . Těsně za medajlovými pozicemi zůstali Jan Tančinec v hodu oštěpem 4. místo výkonem 24,78m, Amélie Pekaříková v běhu na 60m 5. místo výkonem 8,60s, Emma Mwanyolo v běhu na 100m překážek 4. místo výkonem 17,04s, Vendula Seďová ve skoku vysokém 5. místo výkonem 115cm, Dominika Mrázová ve vrhu koulí 5. místo výkonem 8,36m. Ráda bych také ocenila výkony všech ostatních atletů, kdy to mnohdy pro ně byly první závody. Jsme na začátku hlavní závodní sezóny a tak se již nyní těším na všechny další výkony našich svěřenců. Sobotní závody byly náročné nejen pro děti, ale také pro trenéry, kteří se o všechny svěřence starali. Dopolední závod přípravek zajistily trenérky Lucie Krejčiříková, Lucie Grůzová, Karolína Houdková a Gabriela Háderová. Odpoledne strávili na stadionu trenéři Lukáš Galbavý, Zbyněk Háder, moje maličkost a také nám významnou měrou pomohl pan trenér Michal Pogány. Všem chci poděkovat za jejich čas, který nezištně věnují našim atletům.