NABITÝ VÍKEND 16.-18.6.2023

18.06.2023

Uplynulý víkend byl ve znamení závodů všech našich kategorií. V pátek jsme skákali do výšky v Brně před Olympií na Brněnské laťce. Zde se zejména blýskli naši dva starší žáci. Jan Tančinec si během závodu několikrát zlepšil svůj osobní rekord až na konečných 170 cm. Tímto výkonem si vyskákal 1. místo. Adam Bajcar jeho vzoru následoval a v novém osobním rekordu 167 cm se umístil na krásném 2. místě. V mladších žácích se Samuel Kos výkonem 134 cm umístil na velmi pěkném 4. místě a v kategorii starších žákyň se Kateřina Eliášová poprala o 5.místo, které díky výkonu 142 cm také získala.

V sobotu vyrazilo 46 závodník našeho oddílu na další kolo Zajícovy ligy tentokrát do Oslavan. Zde získali mnoho bodových umístění, mnoho medajlí a také spoustu osobních rekordů. Konečné výsledky celého družstva zatím nemáme, ale věříme, že se nám podaří udržet vedení i do dalšího kola, které se koná již v sobotu 24.6.2023 na domácím stadionu v Hustopečích.

V neděli se mladší žáci a žákyně vydali směr Třinec, kde se konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Naši atleti se v tvrdé konkurenci rozhodně neztratili. Přivezli několik umístění kolem 10.místa a to především v technických disciplínách jako je výška, dálka, oštěp či koule.

Vrcholem víkendových závodů bylo Mistrovství ČR dorostu a juniorů v Praze na stadionu Dukly Praha. V letošním roce jsme na těchto vrcholných závodech měli hned tři reprezentanty. V sobotu se o vrcholné zakončení sezóny pokusila Amélie Pekaříková ve skoku dalekém dorostenek. Na finálovou osmičku jí  bohužel chybělo 12 centimetrů, ale její výkon 520 cm stačil na krásné 9. místo. V neděli zabojoval Vojta Homola ve výškařském sektoru a byl to opravdu tvrdý a drsný boj. Základní výška byla nastavena poměrně dost vysoko, začínalo se na 177 cm a tak se hned první výška stala zároveň konečnou výškou pro 6 závodníků z celkem 16ti členného startovního pole. Náš borec se zapsal úspěšně hned na první pokus a tak mohl jen sledovat trápení ostatních skokanů. Následující postupná výška 182cm vyřadila další 3 závodníky, ne ovšem Vojtu, který ji zdolal na 3. pokus a tím si zlepšil svůj nejlepší výkon sezóny o 2 centimetry. Výška 187 cm by již byla osobním rekordem našeho skokana. Pokusy to byly nadějné, ale bohužel to tentokrát nevyšlo. Nicméně Vojta si svou bojovností v tvrdé konkurenci vyskákal úžasné 7. místo. Odpoledne se v oštěpařském sektoru představil náš nadějný oštěpař Štěpán Paulík. Třetím pokusem s hodnotou 57,87 m si vybojoval své místo ve finálové osmičce. Hned 4. pokusem se zlepšil a jeho oštěp doletěl do vzdálenosti 59,40 m. Bohužel následovaly dva nezdařené pokusy i tak si Štěpán vybojoval krásné 7. místo.  Všem závodníkům GRATULUJEME.