Okresní přebory žactva a dorostu - VÝSLEDKY

22.04.2024

V neděli 21.4.2024 jsme navzdory chladnému počasí vyrazili na Okresní přebory do Břeclavi a domů jsme dovezli celkem 39 medajlí. Všem medajlistům moc gratulujeme. Okresními přeborníky se stali Jan Tančinec ve skoku vysokém a skoku dalekém, Vít Krůza v běhu na 60m a 300m, Amélie Pekaříková ve skoku dalekém a vysokém, Samuel Kos v hodu oštěpem a ve skoku vysokém, Anna Šlancarová ve vrhu koulí a hodu oštěpem, Petr Lang v běhu na 300m, Karel Macek v běhu na 800m. Naši atleti získali nejen mnoho medajlí a titulů Okresních přeborníků, ale hlavně posunuli své osobní rekordy a to, vzhledem k počasí a k tomu, že se jednalo o první závod hlavní sezóny letošního roku, je pro nás trenéry velmi optimistickým výsledkem. Co do počtu medajlových umístění se nejlépe dařilo Janu Tančincovi, který získal dvě zlaté a jednu bronzovou medajli, dále Davidovi Jankovcovi, který si odvezl jednu zlatou a dvě stříbrné a jako třetí v pořadí Zorka Potůčková, která vybojovala dvě stříbrné a jednu bronzovou medajli. Celkem jsme získali 13 zlatých, 14 stříbrných a 12 bronzových medailí. Na závodech bylo celkem 37 závodníků a absolvovali 86 startů. V mladším žactvu se nám představili závodníci, pro které některé disciplíny po přechodu z přípravky jsou nové, jako třeba oštěp nebo náročnější, např. skok daleký, kde se již hodnota jejich skoku měří od prkna nikoli z místa odrazu. Všichni se s novou závodní zkušeností poprali statečně a věříme, že se budou i nadále zlepšovat a posouvat své výkony.  Ještě jednou velká gratulace všem závodníkům a jejich trenérům. Souhrn všech medajlových umístění je v příloze tohoto článku. Kompletní výsledky jsou k dispozici v odkazu níže. https://online.atletika.cz/vysledky/76088/